Macdeonia News Image
04апр
 

ЛЕТЕН КАМП 2018 // PRAE TOURISM & CHAMPIONS HOUSE CAMP //

 Prae Tourism Macedonia

16.06.2018 – 28.06.2018

 

Лидо ди Јесоло – Венеција – Верона – Љорет де Мар -Барселона– Кан – Ница – Сан Ремо – Монако – Монте Карло

Љорет де Мар е место во Коста Брава, Шпанија, кое најчесто е посетувано од страна на млади
луѓе поради бројните можности за забава. Меѓутоа, Љорет де Мар е место кое нуди многу повеќе
од само забава. Овој модерен и динамичен град, сместен на јужниот дел од Коста Брава се
издвојува по можностите што ги нуди неговата локација – на 100 km од Франција и 75 km од
Барселона, со шармантен брег, прекрасни плажи и заливи, богато културно наследство, мали
селца, средновековни замоци, цркви и градини. Љорет де Мар е град со долга историја, стар
повеќе од 1000 години.

Кампот е вистински избор за сите кои сакаат забава, спорт, дружење, музика, одмор и релаксација.
Ви гарантираме незаборавен одмор со безброј спортски и забавни активности.
Зашто сме најдобри? Дојдете па видете!!

 

Зашто да не изберете нас?

• Искусни и професионални спортски тренери, дипломирани на Факултетот за физичко
образование спорт и здравје;

• Одлично место за одмор;

• Професионални музичари;

• Спорт и забава;

• Забава за целото семејство;

Секојдневните активности се организираат од страна на нашиот тим.
Во рамките на програмата се спроведуваат спортски и музички активности, како и голем број
на изненадувања.

 

Активности на кампот:

• Организирани натпревари во игри без граници на плажа и во вода;

• Кондициски тренинзи на плажа за професионални спортисти (на бразилски начин);

• Талент шоу;

• Караоке;

• Квизови;

• Активности со пеење и часови по свирење на гитара;

• Фитнес програма со препорачан режим на исхрана (вклучувајќи ги и возрасните);

• Анимација на деца на возраст од 3 години па нагоре.

 

Правила кои треба да ги почитуваат сите кампери:

Пристојно однесување во хотелите, кон сите учесници на кампот како и кон тренерите и
аниматорите. Камперите треба да ги почитуваат договорените термини за кои се пријавуваат,
да бидат професионални и искрени.
Секој учесник ќе добие маичка на кампот по која камперите ќе се распознаваат.
Ќе следат награди за најдобрите кампери и уште многу други изненадувања.

 

Сместување:

Сместувањето ќе биде во Љорет Де Мар, во хотел со 3*, за 6 ноќевања, на база полн пансион –
појадок, ручек и вечера (шведска маса). Во Лидо ди Јесоло, хотел со 3*, 1 ноќевање со појадок
(шведска маса). 1 ноќевање во хотел со 3*, во Сан Ремо со појадок (шведска маса).

 

Програма на патување:

1 ДЕН – 16.06 – Скопје
13:00 ч. – состанок на групата.
13:30 ч. – поаѓање кон Италија. Се патува преку Србија, Хрватска, Словенија, Италија.

2 ДЕН – 17.06 – Венеција – Лидо ди Јесоло
Пристигнување во претпладневните часови во Punta Sabbioni. Факултативно возење со
брод по венецијанската лагуна, разглед на градот, Дуждевата палата, старата библиотека,
плоштадот Сан Марко, црквата Сан Марко, каналот Гранде, мостот Риалто.
Слободно време за индивидуални разгледи на градот. Поаѓање кон Лидо ди Јесоло.
Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ДЕН – 18.06 – Лидо ди Јесоло – Верона – Љорет де Мар
Појадок. По појадокот е предвидено напуштање на хотелот и заминување кон Верона.
Разглед на Верона, плоштадите Бра, Ербе и Дел Сињори, куќата и гробот на Јулија,
Арената. Слободно време за индивидуални прошетки. Заминување кон Љорет де Мар.

4 – 10 ДЕН – 19.06 – 25.06 – Љорет де Мар
Појадок, ручек, вечера – шведска маса.
Спортски, музички и забавни активности според програмата исполнети со многу
дружења и забава.

11 ДЕН – 26.06 – Љорет де Мар – Кан – Ница
Појадок. Слободни активности на плажа, дружење и во вечерните часови поаѓање кон
Кан и Ница. Разглед на Кан и Ница. Во попладневните часови пристигнување во хотел
во Сан Ремо. Слободно време за одмор, дружење и прошетка низ Сан Ремо. Ноќевање.

12 ДЕН – 27.06 – Сан Ремо
Појадок. По појадокот е предвидено напуштање на хотелот и заминување кон Монако и
Монте Карло. Во вечерните часови се заминува кон Македонија со попатни паузи.

13 ДЕН – 28.06 – Скопје
Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

• Високотуристички автобус со клима,ТВ, видео;

• 1НП во Лидо ди Јесоло, во хотел со 3*;

• 6ПП во Љорет де Мар, во хотел со 3*;

• 1НП во Сан Ремо, во хотел со 3*;

• Медицинско лице;

• Придружник на патувањето;

• Аниматори;

• Професионални тренери;

• Патничко осигурување;

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Факултативни излети:

• Брод (Punta Sabioni)

• Барселона (Park Guel)

• Аквариум Барселона

• Camp Nou

 

БИДЕТЕ И ВИЕ ДЕЛ ОД НАЈВОЗБУДЛИВАТА
СПОРТСКА И ТУРИСТИЧКА АВАНТУРА !!!

 

НАПОМЕНА:

• За реализација на патувањето потребни се минимум 45 патници;

• Плаќање во денарска противвредност 1 евро = 62 денари;

• Сите други услови на патување важат според годишната програма во
Т. А. ПРАЕ ТУРИЗАМ.

Информации и резервации