Çek Cumhuriyeti Manzara

Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vize Çeşitleri ; Çek Cumhuriyeti’ne yapmayı planladığınız seyahate uygun vize türü ve hazırlanması gereken belgelere aşağıdaki menüden ulaşabilirsiniz.

Ticari Vizeler

SSK’ya Bağlı Olarak Çalışan (Maaşlı)

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

4- Davetiye (Çek Cumhuriyeti’ndeki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye – iş gezisiyle ilgili bilgi yazısı veya fuar davetiyesi,  fuar giriş kartı vb.)

5- Şirket antetli kağıdına – kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

6- Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

7- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San. Odası – son 3 ay tarihli)

8- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

9- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

10- SSK işe giriş bildirgesi (yolcu çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda bir önceki çalıştığı işyerinden SSK işe giriş bildirgesini temin etmelidir)

11- Maaş Bordrosu (Son 3 ay)

12- SSK’ lı Hizmet Dökümü

13- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

14- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

15- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

16- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

17- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

18- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir !!

Şirket Ortakları – Tüccar ve Sanayiciler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet Biyometrik fotoğraf

4- Davetiye (Çek Cumhuriyetin’deki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye – iş gezisiyle ilgili bilgi yazısı veya fuar davetiyesi – fuar giriş kartı vb.)

5- Şirket antetli kağıdına – kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

6- Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

7- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San.Odası – son 3 ay tarihli)

8- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

9- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

10- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

11- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

12- T.C. Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Konfirmeli otel ve Uçak rezervasyonu

14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

15- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Turist Vizeleri

Avukatlar-Doktorlar-Eczacılar-Diş Hekimleri-Mühendisler

1- Pasaport – (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

4- Firma antetli kağıdına – kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

5- Firma sahibinin imza beyannamesi fotokopisi

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından – son 3 ay tarihli)
AVUKATLAR – BARO’ DAN
DOKTORLAR – TABİPLER ODASINDAN
ECZACILAR – ECZACILAR ODASINDAN
DİŞ HEKİMLERİ – DİŞ HEKİMLERİ ODASINDAN
MİM. VE MÜHENDİSLER – MİM. VE MÜH.ODASINDAN belge almalıdırlar.

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi (Var ise)

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- Kredi kartı Extresi fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

15- Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

17- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Devlet Dairesinde Çalışanlar (Resmi Kurum)

1- Pasaport – (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet bitometrikfotoğraf

4- Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış gidiş amacını belirten dilekçe

5- Bağlı bulunduğu makamdan görev yada izin yazısı

6- Resmi kurum görev kimlik kartının önlü – arkalı fotokopisi

7- Maaş bordrosu (Son 3 ay)

8- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan — Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

9- Tapu fotokopileri (Var ise)

10- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

11- Kredi Kartı extresi fotokopisi

12- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren
Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

13- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

14- Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

15- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

16- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Emekliler

1- Pasaport – (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır
18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak
zorundadırlar )

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

4- Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben gidiş amacını belirten vize talep dilekçesi

5- Emeklilik cüzdanının veya kartının fotokopisi

6- Emeklilik maaşı aldığı banka kartı ve/veya banka cüzdanının fotokopisi (Aldığı net maaş miktarını gösteriyor olmalı)

7- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan — Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

8- Tapu fotokopileri ( Var ise)

9- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

10- Kredi Kartı Extresi fotokopisi

11- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

12- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

15- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. Sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Ev Hanımları
1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!) 2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) 3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf 4- Tüm masrafların eşi tarafından karşılanacağını belirten Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi 5- Eşine ait iş evrakları 6- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) 7- Tapu fotokopileri (Var ise) 8- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise) 9- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir. 10- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi 11- Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu 12- Seyahat sağlık sigortası poliçesi 13- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!
Öğrenci Vizesi

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

4- Ebeveynler tarafından imzalı Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

5- Öğrenci Belgesi (Orjinal ve Yeni tarihli)

6- Muvafakatname; tek başına yada Anne-babadan herhangi birisi ile seyahat edecek 0-18 arası çocuklar için, anne ve babadan noter onaylı muvafakatname istemektedir.

7- Ebeveyn’lere ait iş evrakları

8- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan)

9- Tapu fotokopileri (Var ise)

10- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

11- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

12- Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

13- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

14- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Esnaf ve Sanatkarlar ile Serbest Meslek Sahipleri

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

4- Firma antetli kağıdına – kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

5- Firma sahibinin imza beyannamesi fotokopisi

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (Var ise)

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan — Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- Kredi Kartı Extresi fotokopisi

13-Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

15- Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

17- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

SSK’ya Bağlı Olarak Çalışanlar (Maaşlı)

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

4- Şirket antetli kağıdına – kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

5- Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San. Odası – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

9- SSK işe giriş bildirgesi (yolcu çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda bir önceki çalıştığı işyerinden SSK işe giriş bildirgesini temin etmelidir.)

10- Maaş Bordrosu (Son 3 ay)

11- SSK’ lı Hizmet Dökümü

12- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan – Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

13- Tapu fotokopileri (Var ise)

14- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

15- Kredi kartı extresi fotokopisi

16- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

17- T.C. Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

18- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

19- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

20- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Şirket Ortakları – Tüccar ve Sanayiciler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış – Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

4- Şirket antetli kağıdına – kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

5- Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San.Odası – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel – Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan – Banka Cüzdanının yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- Kredi kartı extresi fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

15- Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

17- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm “Schengen” vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Pin It on Pinterest

Share This