Fransa Manzara

Fransa Vize Çeşitleri ; Fransa’ya gitmek için size en uygun olan vize türünü seçin ve gereken bilgi ve belgelere ulaşın.

Aile Vizeleri

Tüm aile vizesi çeşitlerinde zorunlu olan belgeler:

1- Davetiye (ATTESTATION D’ACCUEIL) Orjinali ve fotokopisi
2- Davet edenin ve eşinin Oturma kartı veya Fransız vatandaşı iseler nüfus sureti.
3- Ailenin nüfus vukuat örneği veya evlilik cüzdanı.
4- Kira kontratı veya evin tapusu
5- Son 3 ay maaş bordrosu veya İŞVEREN ise vergi levhası

Avukatlar-Doktorlar-Eczacılar-Diş Hekimleri-Mühendisler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. —18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrif fotoğraf 35mmx45mm ölçülerinde

4- Firma antetli kağıdına gidiş amacını belirten kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- İmza Beyannamesi fotokopisi (Şirket ise imza sirküleri)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından ve son 3 ay tarihli)
-AVUKATLAR – BARO’DAN
-DOKTORLAR – TABİPLER ODASI’NDAN
-ECZACILAR – ECZACILAR ODASI’NDAN
-DİŞ HEKİMLERİ – DİŞ HEKİMLERİ ODASI’NDAN
-MİMAR VE MÜHENDİSLER – MİMAR VE MÜH. ODASI’NDAN belge almalıdırlar.

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi (Şirket ise)

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli-hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- T.C. Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

15- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Devlet Dairesinde Çalışanlar (Resmi Kurum)

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. —18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal vesikalık resim. Biyometrik . 35mm x 45mm ölçülerinde,

4- İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış ve gidiş amacını belirten orjinal-ıslak imzalı vize talep dilekçesi

5- Bağlı bulunduğu makamdan görev yazısı

6- Resmi kurum görev kimlik kartının önlü-arkalı fotokopisi

7- Maaş bordrosu (Son 3 ay)

8- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli -hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

9- Tapu fotokopileri (Var ise)

10- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

11- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

12- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

13- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

14- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

15- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Emekliler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal vesikalık resim.biyometrik . 35mm x 45mm ölçülerinde,

4- İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Emeklilik cüzdanının veya kartının fotokopisi

6- Emeklilik maaşı aldığı banka kartı ve/veya banka cüzdanının fotokopisi (Aldığı net maaş miktarını gösteriyor olmalı)

7- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

8- Tapu fotokopileri (Var ise)

9- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

10- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

11- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

12- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

13- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

GELİRİ OLMAYAN EMEKLİLER TÜRKİYE DEKİ YAŞAYAN ÇOCUKLARININ GELİR BELGELERİNİDE İBRAZ EDEBİLİRLER!

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlar ile Serbest Meslek Sahipleri

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. )—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik resim 35 mmx 45mm ölçülerinde

4- Firma antetli kağıdına-gidiş amacını belirten-kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Firma sahibinin imza Beyannamesi fotokopisi

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi (Var ise)

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

15- Konfirmeli otel ve Uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Ev Hanımları

1- Pasaport: (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal vesikalık resim. Biyometrik 35 mmx45mm ölçülerinde

4- Tüm masrafların eşi tarafından karşılanacağını ve gidiş amacını belirten İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Fransa Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

6- Eşine ait iş evrakları,

7- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli -hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

8- Tapu fotokopileri (var ise),

9- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise),

10- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

11- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

12- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

13- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu,

14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

SSK’ya Bağlı Olarak Çalışanlar

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir- Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. -18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik fotoğraf 35mmx45mm ölçülerinde

4- Şirket antetli kağıdına-gidiş amacını belirten-kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic- veya San- Odası – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

9- SSK işe giriş bildirgesi (yolcu çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda bir önceki çalıştığı işyerinden SSK işe giriş bildirgesini temin etmelidir)

10- Maaş Bordrosu (son 3 ay)

11- SSK’lı Hizmet Dökümü

12- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

13- Tapu fotokopileri (Var ise)

14- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

15- T.C- Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

16- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

17- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4- (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10- sayfalar) 38- sayfa ve 60- sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

18- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

19- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir- Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Şirket Ortakları – Tüccar ve Sanayiciler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet Biyometrik resim 35mmx 45 mm ölçülerinde

4- Şirket antetli kağıdına-gidiş amacını belirten-kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic veya San.Odası – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4.(Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

15- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Ticari Vizeler

SSK’ya Bağlı Olarak Çalışanlar (Maaşlı)

1- Pasaport: Enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve Temdit süresi vize başvuru tarihinden itibaren enaz 6 ay olmalıdır. ( Eski pasaportlarda; Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır —18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar ) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.soru ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü)

3- Resim son 3 ay içinde çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normalbiyometrik  Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm. ( Yolcular Vize başvurusuna geldiği anda konsolosluk parmak izi alımından sonra da biometrik resim çekmektedir.)

4- Davetiye (Fransa’daki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye – iş gezisiyle ilgili bilgi yazısı veya fuar davetiyesi – fuar giriş kartı yada internetten fuar ile ilgili bilgi dökümanları vb. Fotokopi yada fax olabilir.)

5- Şirket antetli kağıdına dilekçe (gidiş amacı belirtilen-şirket kaşesi bulunan ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.)

6- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

7- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu odadan—Tic veya San. Odası – son 3 ay tarihli)

8- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

9- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (Şirket ortaklarının isimleri geçen ve enson tarihli sicil gazetesi)

10- SSK işe giriş bildirgesi (yolcu çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda bir önceki çalıştığı işyerinden eski SSK işe giriş bildirgesini temin etmelidir.)

11- Maaş Bordrosu (son 3 ay)

12- SSK’lı Hizmet Dökümü (SGK’ dan yada PTT’ den alınan e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresindeki SGK’nın web sitesinden temin edilebilir.)

13- Banka hesap cüzdanları fotokopisi (son 6 aylık hesap hareketli–yeterli bakiyesi olan ve güncel tarihli )

14- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

15- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

16- Pasaportunuzun 1- 2-3. sayfa (resimli kimlik sayfası) ile daha önceden alınmış olan schengen–UK ve ABD vizelerinin fotokopileri.

17- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

18- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

Şirket Ortakları – Tüccar ve Sanayiciler
1- Pasaport: Enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve Temdit süresi vize başvuru tarihinden itibaren enaz 6 ay olmalıdır. ( Eski pasaportlarda; Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!) 2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır —18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar ) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.soru ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) 3- Resim son 3 ay içinde çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik  Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm ( Yolcular Vize başvurusuna geldiği anda konsolosluk parmak izi alımından sonra da biometrik resim çekmektedir.) 4- Davetiye (Fransa’daki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye – iş gezisiyle ilgili bilgi yazısı veya fuar davetiyesi – fuar giriş kartı yada internetten fuar ile ilgili bilgi dökümanları vb. Fotokopi yada fax olabilir.) 5- Şirket antetli kağıdına dilekçe (gidiş amacı belirtilen-şirket kaşesi bulunan ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA//KONSOLOSLUĞA hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.) 6- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş) 7- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu odadan—Tic veya San. Odası – son 3 ay tarihli) 8- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem) 9- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (Şirket ortaklarının isimleri geçen ve enson tarihli sicil gazetesi) 10- Banka hesap cüzdanları fotokopisi (son 6 aylık hesap hareketli–yeterli bakiyesi olan ve güncel tarihli ) 11- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi 12- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir. 13- Pasaportunuzun 1- 2-3. sayfa (resimli kimlik sayfası) ile daha önceden alınmış olan schengen–UK ve ABD vizelerinin fotokopileri. 14- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu 15- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

Turistik Vizeler

Emekliler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik  Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Emeklilik cüzdanının veya kartının fotokopisi

6- Emeklilik maaşı aldığı banka kartı ve/veya banka cüzdanının fotokopisi (Aldığı net maaş miktarını gösteriyor olmalı)

7- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

8- Tapu fotokopileri (Var ise)

9- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

10- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

11- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

12- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm ”Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

13- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Avukatlar-Doktorlar-Eczacılar-Diş Hekimleri-Mühendisler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.)—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik  Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- Şirket antetli kağıdına-gidiş amacını belirten-kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- İmza Beyannamesi fotokopisi (Şirket ise imza sirküleri)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından ve son 3 ay tarihli)
AVUKATLAR – BARO’ DAN
DOKTORLAR – TABİPLER ODASINDAN
ECZACILAR – ECZACILAR ODASINDAN
DİŞ HEKİMLERİ – DİŞ HEKİMLERİ ODASINDAN
MİM.VE MÜHENDİSLER – MİM.VE MÜH.ODASINDAN belge almalıdırlar.

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi (Şirket ise)

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süreli schengen vizesi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm ” Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

15- Konfirmeli otel ve Uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Devlet Dairesinde Çalışanlar (Resmi Kurum)

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış ve gidiş amacını belirten orjinal-ıslak imzalı vize talep dilekçesi

5- Bağlı bulunduğu makamdan Orjinal görev yazısı

6- Resmi kurum görev kimlik kartının önlü-arkalı fotokopisi

7- Maaş bordrosu (Son 3 ay)

8- Banka hesap cüzdanları fotokopileri(güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süreli schengen vizeleri bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

9- Tapu fotokopileri-(Var ise)

10- Araç ruhsatı fotokopileri-(Var ise)

11- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

12- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

13- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar ) 38. sayfa ve 60.sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm ” Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini

14- Konfirmeli otel ve Uçak rezervasyonu

15- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlar ile Serbest Meslek Sahipleri

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik  Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- Firma antetli kağıdına-gidiş amacını belirten-kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Firma sahibinin imza Beyannamesi fotokopisi

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından — son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi (Var ise)

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli -hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süreli schengen vizesi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar ) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm ” Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

15- Konfirmeli otel ve Uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Ev Hanımları

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. —18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- Tüm masrafların eşi tarafından karşılanacağını belirten İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Fransa Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

6- Eşine ait iş evrakları

7- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

8- Tapu fotokopileri (Var ise)

9- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

10- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

11- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

12- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

13- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Öğrenciler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik  Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- Ebeveynler tarafından imzalı gidiş amacını belirten İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Öğrenci Belgesi (Orjinal ve Yeni tarihli)

6- Muvafakatname; Konsolosluk tek başına yada Anne – Babadan herhangi birisi ile seyahat edecek 0-18 arası çocuklar için, noter onaylı Orjinal muvafakatname istemektedir.

7- Ebeveyn’lere ait iş evrakları
8- Banka hesap cüzdanları fotokopileri(güncel tarihli -hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

9- Tapu fotokopileri (Var ise)

10- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

11- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

12- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm ” Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

13- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

SSK’ya Bağlı Olarak Çalışanlar (Maaşlı)

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- Şirket antetli kağıdına-gidiş amacını belirten-kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe

5- Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic veya San.Odası – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi

9- SSK işe giriş bildirgesi (yolcu çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda bir
önceki çalıştığı işyerinden SSK işe giriş bildirgesini temin etmelidir.)

10- Maaş Bordrosu (son 3 ay)

11- SSK’lı Hizmet Dökümü (Hizmet Dökümü için tıklayınız)

12- Banka hesap cüzdanları fotokopileri(güncel tarihli -hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süreli schengen vizesi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

13- Tapu fotokopileri (Var ise)

14- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

15- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

16- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren
Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

17- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar ) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm ” Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

18- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

19- Seyahat sağlık sigortası poliçesi(30.000 EURO Teminat tutarında

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Şirket Ortakları – Tüccar ve Sanayiciler

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar ” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına kesinlikle vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır—18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!

3- Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal biyometrik Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm

4- Şirket antetli kağıdına-gidiş amacını belirten-kaşeli-ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İLGİLİ MAKAMA (KONSOLOSLUĞA) hitaben yazılmış orjinal-ıslak imzalı dilekçe.!

5- Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

6- Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic veya San.Odası – son 3 ay tarihli)

7- Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

8- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli – hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!)

10- Tapu fotokopileri (Var ise)

11- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

12- T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Orjinal Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

14- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4.(Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

15- Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

——–Tüm schengen ülkeleri ilk alış tarihleri 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmeyecektir. Pasaport süresi 10 yıldan fazla olan yolcularımızın pasaportlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

Diğer Vizeler

Öğrenci Vizesi

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

2- Vize başvuru formu Fransızca olarak hazırlanmıştır.

3- Öğrenci vizesi müracaatları Pazartesi-Salı-Çarşamba ve Perşembe günleri 08.30 – 11.00 saatleri arasında kabul edilmekte ve müracaatlar şahsen yapılmaktadır.

4- Fransa Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş,rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmekte ve Pasaportların 2. sayfadaki hamilinin imzası kısmının pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalanmış olmasını istemektedir. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimler ve imzasız pasaportlardan dolayı, ekte bulunan evrakların vize başvurusunu da kesinlikle kabul etmemektedir.

5- Hafta içi her gün 14.30 – 16.30 saatleri arasında telefonla bilgi alınabilir.

6- Öğrenci vizesi formları Konsolosluğun giriş kapısından veya internet sitesinden alınabilir.

7- Yeşil pasaport taşıyan öğrenciler Dışişleri Bakanlığı temsilciliğinden alınan bir protokol yazısı ibraz etmek zorundadırlar.

8- 18 Yaşından küçük olan ve Üniversite eğitimini Fransa’da yapmak isteyen öğrenciler vize müracaatlarını gidiş tarihinden 10 hafta önceden yapmaları gerekmektedir.!!Vize alındığı takdirde vize pulunun üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol ediniz ve sınır kapılarında ibraz etmeniz gerekebileceğinden dolayı Akseptans, seyahat sağlık sigortası poliçesi gibi evrakları da yanınızda bulundurunuz.

ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1- En az 9 ay geçerli süresi olan pasaportunuz.

2- Yeni çekilmiş ve arkası beyaz fonlu 3 adet vesikalık fotoğrafınız.

3- 2 Adet uzun süreli vize başvuru formu.

4- Gideceğiniz Eğitim kurumundan kabul mektubu

5- Türkiye’deki son Diplomalarınız.

6- Aile’nizden tüm masrafları karşılayacağını belirten dilekçe

7- Ailenizin geçim kaynakları ile ilgili belgeler. (Yukarıda belirtilmiştir)

8- Ailenizin şahsi evrakları (Banka cüzdanları-Tapular-Araç ruhsatları vs)

9- Kültür Ataşe’sinin onayı

10- Vize başvuru formu hariç tüm evrakların fotokopileri ibraz edilmelidir.

Transit Vize

Fransa üzerinden başka bir ülkeye edilecek ise, bir transit vizesinin alınması gerekmektedir. Aynı şey havalimanı transit bölgesinde kalınıp ve pasaport kontrolünden geçilmez ise, yani Fransa’da bulunan bir havalimanında uçak değiştirilip ve asıl gidilecek ülkeye doğrudan seyahat etmeye devam edilir ise Fransa üzerinden giriş veya çıkışlarda hava limanı transit vizesi istenmemektedir.!!!

Tüm diğer durumlarda, seyahatten önce bir transit vizenin alınması gerekmektedir. Vizeye başvuru esnasında aşağıda bulunan evraklar ibraz edilmelidir.

Transit vize için gerekli evraklar

1- Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Temdit süresi en az 9 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ”Açıklamalar” ile ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.)

3- Arka fonu beyaz 2 adet Biyomerik fotoğraf 35mmx45mm

4- Gideceği ülkenin vizesi veya oturma izni ve son gidilecek ülkeye ait uçak bileti,

5- İş evraklarınız ve şahsi evraklarınız,

6- Evli olanlardan; Evlenme Cüzdanı, Boşanmış olanlardan; Boşanma İlamı yada bu belgelerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış Nüfus kayıt örneği istenmektedir!!

7- Konsolosluk pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik Sayfası) ile birlikte var ise alınmış olan tüm “Schengen – İngiltere ve A.B.D vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

8- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

Önemli Uyarılar

1- Fransa Konsolosluğu aracı kurum ile çalışmaya başlamış olup konsolosluk randevulu olarak çalışıp parmak izi uygulamasına geçmiştir.

2- BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH(Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

3- Schengen ülkelerinin konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan Pasaportlara vize vermeyecek olup eski pasaportlu yolcuların pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir. Bu uygulama sadece yeni vize alımında geçerli olup Eski pasaportunda geçerli schengen vizesi bulunan yolcular vize süreleri bitene kadar eski pasaportlarını kullanıp seyahat edebilirler.

4- Pasaport’unuzda enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve Temdit süresi vize başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacaktır. Eski tip pasaportlarda ”Gümrük ve döviz kayıtları” sayfalarına vize uygulamamaktadır.

5- Fransa Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.!

6- Vize başvuru formları Fransızca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve formun 37.soru ile vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

7- Değerli yolcularımız Fransa başkonsolosluğunun uygulaması gereği son 3 yıl içerisinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan pasaportlar boş pasaport muamelesi göreceğinden başvurularınızda şahsi evraklarınıza özellikle banka hesap cüzdanınızın iyi düzeyde olmasına özen gösteriniz.!!

8- Yolcuların beraber seyahat edecekleri kişilerin var ise geçerli vize fotokopilerini yada var ise yeşil pasaportlarının fotokopilerini ibraz etmelerinin vize alımı sırasında referans olacağını hatırlatırız.

9- Konsolosluk vize başvurularını 3–4 iş gününde sonuçlandırmakta olup bu süre konsolosluktan kaynaklanan istisnai ve özel nedenlerden dolayı uzayabilmektedir.

10- Pasaportlarını ayrı şehirden çıkarıp çalıştığı işyeri ve iş evrakları başka bir şehirden olan yolcuların vize başvurularını yaparken istenilen evraklara ek olarak ikametgah ve üzerlerine ait bulunan elektirik–su–telefon–doğalgaz faturalarından bir tanesini ibraz etmeleri gerekmektedir.

11- Anne–babasından ayrı olarak akrabaları ile seyahat edecek (Teyze-hala-dayı-amca-nine-dede vb) çocukların vize başvuruları sırasında ebeveyn’lerinin evraklarına ilave olarak akrabalık bağını gösteren ve Nüfus dairesinden alınmış onaylı Aile toplum kağıdı ibraz etmeleri gerekmektedir.

12- Değerli yolcularımız Fransa Başkonsolosluğu vize başvurularında genel olarak istenen evrakların fotokopilerini istemektedir. Konsoloslukça istenmedikçe lütfen orjinal evrak göndermeyiniz.! Konsolosluğun istememesine rağmen gönderilen evrakların kaybolmasından dolayı www.vizeci.com’ kesinlikle sorumlu olamayacağını önemle belirtmek isteriz.!!

13- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların Aracı kurumlar ve randevu sistemi ile çalışması ve bayram – yılbaşı- sömestr – fuar – paskalya – dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Pin It on Pinterest

Share This